BUNDESLIGA

Bajer i dalje neporažen: Golčina Džake i greška golmana za +11 "Apotekara"

Nije ekipa Ćabija Alonsa došla lako do ta tri boda, te se na tome mogu zahvaliti golmanu protivničke ekipe

Leverkusen: Velika pobjeda. AP

23.2.2024

Fudbaleri Bajer Leverkusena su uz mnogo sreće slavili u 23. kolu Bundeslige protiv Majnca rezultatom 2:1, te sad imaju 11 bodova više od drugoplasiranog minhenskog Bajerna.

Nije ekipa Ćabija Alonsa (Xabi) došla lako do ta tri boda, te se na tome mogu zahvaliti golmanu protivničke ekipe.

Bajer je poveo u 3. minuti spektakularnim golom Granita Džake (Xhaka) sa 20tak metara i u tom trenutku malo je ko posumnjao u lagan trijumf "Apotekara".

Međutim, samo pet minuta kasnije Dominik Koh (Koch) donio je poravnanje poslije lijepe akcije gostiju.

Napadao je Bajer, ali nije se ni Majnc predavao. I onda dolazi 68. minut i velika greška golmana Zentnear, kojem je lopta prošla kroz ruke nakon šuta Roberta Andriha (Andrich) sa 30 metara za veliko slavlje domaćih navijača.

Majnc je meč završio sa desetoricom jer je u 80. minuti isključen Ngankam.

Još jednom, Bajer ima 61 bod i još uvijek su neporaženi u ovoj sezoni. Prvi pratilac Bajern iz Minhena ima 50 i čini se da "Apotekari" snažno koračaju ka tituli prvaka Njemačke.