ODLAZI NA KRAJU SEZONE

U Parizu se spremaju na život bez Mbapea: To je potvrdio i Enrike, a o potezu navijača će se pričati

On je prvi strijelac lige sa 21 pogotkom do sada, a dodao je i četiri asistencije

Mbape: Izašao u 65. minuti. AP

25.2.2024

Fudbaleri PSG-a spasili su se poraza od Rena u sudijskoj nadoknadi meča 23. kola Lige 1 (1:1).

Ren je poveo na Parku Prinčeva u 33. minuti preko Amina Guirija (Gouiri), a bod Parižanima donio je Gonzalo Ramos iz penala u 97. minuti.

Osim rezultata, u centru pažnje je bio 65. minut. Upravo je Ramos tada ušao na teren, a van igre izašao je Kilijan Mbape (Kylian Mbappe).

Njemu su navijači PSG-a zviždali, te pokazali da je njihovoj ljubavi došao kraj.

Mbape će na ljeto napustiti PSG, a u klubu se spremaju na život bez njega. To je dokazao potez trenera Luisa Enrikea (Enrique), ali i izjava nakon utakmcie.

- Moramo se naviknuti da ne igramo s Kiljanom, prije ili kasnije to će se dogoditi. Kad smatram da je potrebno, igrat će ili neće igrati, kao što rade svi treneri sa svojim igračima - poručio je Enrike.

Inače, PSG je lider francuskog prvenstva s 54 boda, dok drugoplasirani Brest ima 11 bodova manje. Ren je 7. sa 35 osvojenih bodova.

Što se Mbapea tiče, on je prvi strijelac lige sa 21 pogotkom do sada, a dodao je i četiri asistencije.