FA KUP

Siti furiozno do četvrtfinala: Nestvarni Haland dao pet golova za 58 minuta, De Brujne ispisao historiju

Nevjerovatna utakmica Norvežanina, ali ništa manje sjajan bio je i belgijski čarobnjak

Sa utakmice Lutona i Mančester sitija. AP

27.2.2024

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale FA Kupa nakon što su pobijedili Luton (6:2), a briljirao je Erling Haland (Haaland) koji je dao čak pet pogodaka.

Halandu je za "petardu" trebalo samo 58 minuta, a zanimljivo da mu je za četiri gola asistirao isti saigrač, Kevin De Brujne (De Bruyne).

Noćna mora rano krenula

Sve je počelo u 3. minuti. De Brujne za Halanda i Norvežanin daje gol. Identičan scenario u 18., a onda i u 40. minuti. Luton je u nadoknadi prvog dijela preko Džordana Klarka (Jordan Clark) smanjio na 1:3.

Isti igrač je u 52. minuti dao gol za 2:3 i dao nadu domaćim navijačima da bi mogli do iznenađenja. Međutim, poništio je Haland novim golom samo tri minute kasnije. Ponovo mu je gol namjestio De Brujne.

De Brujne je oborio rekord. Naime, ovo je prvi put da je igrač premijerligaša namjestio više od tri gola svom saigraču na jednoj utakmici.

"Petarda" drugi put

I onda 58. minut, Haland je pogodio, a ovog puta asistent je bio Bernardo Silva. Konačnih 6:2 postavio je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Nevjerovatni Norvežanin je postao prvi igrač koji je za Mančester siti dao pet golova na jednoj utakmici, dva puta.

Pet pogodaka dao je i Lajpcigu prošle sezone u pobjedi od 7:0 u Ligi prvaka.

Haland je igrao do 77. minute kada je umjesto njega uveden Hulien Alvarez (Julien). Ko zna, možda bi dao još koji gol.

Pogledajte sve golove Halanda: prvi, drugi, treći, četvrti i peti.