TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Arsenal - Porto 1-0 (4:2)

Bez previše prilika sa obje strane u 120 minuta, pa je pobjednik riješen poslije penala

Detalj sa utakmice Arsenala i Porta - Avaz
+2

12.3.2024

Fudbaleri Arsenala dočekuju Porto u revanš susretu osmine finala Lige prvaka. Portugalski "Zmajevi" su u prvom susretu slavili rezultatom 1:0, a gol je djelo Vendersona Galena u sudijskoj nadoknadi.

Utakmica će se igrati na stadionu "Emirates", a pravdu će dijeliti Klemen Turpin.

Arsenal je svakako i dalje veliki favorit za prolazak, ali u prošlom meču nisu izgledali potentno u napadu kao što je to inače slučaj.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na portalu Avaz.ba.

Arsenal - Porto 1:0 (Trosar 41')

Penali, prvi šutiraju igrači Arsenala:

1:0 - Pogađa Odegard.

1:1 - Uspješan je i Pepe Akino.

2:1 - Hladan kao led je Kai Haverc.

2:1 - Brani Raja uz pomoć stative!

3:1 - Saka je promijenio stranu, ali pogodio za Arsenal.

3:2 - Pogodio je Raja stranu, ali Grujić ga je probio.

4:2 - Precizan je i Rajs za Arsenal.

4:2  - Brani Raja! Gotovo je.

120' - Kraj produžetaka. Očekuju nas penali u Londonu.

115' - Bez previše prilika u drugom produžetku. Samo faulovi se mogu vidjeti.

109' - Dobar trk Galena, ali s lošim završetkom. Okliznuo se krilni fudbaler Porta i izgubio loptu.

108' - Odličan trk Pepea Akina, ali Boržes nakon njega previše petlja. Bit će korner samo za Porto.

106' - Počeo je drugi produžetak u Londonu. 15 minuta preostalo da se riješi pitanje pobjednika. S obzirom na viđeno, smiješe nam se penali.

105' - Kraj prvog produžetka.

105' - Minut nadoknade prvog produžetka.

103' - Bez pravih prilika, ovaj dio meča obilježio je rat na sredini, kao i u većini susreta.

101' - Dobra prilika za Porto. Šutirao je Taremi, ali lopta odlazi iznad prečke.

96' - Opasniji su "Topnici" i u produžetku, ali ne uspijevaju ponovo probiti odbranu Porta.

91' - Počeli su produžeci u Londonu.

FT - Gotovo je regularnih 90 minuta. Ide se u produžetke u Londonu.

90+7' - Dobra prilika, ali ofsajd u kojem su se našli igrači Porta.

90' - Tri minute sudijske nadoknade u Londonu.

85' - Probudio se Arsenal! Saka je sada prijetio, ali ponovo je na vrhuncu zadatka Košta.

83' - Velika šansa za Arsenal! Kakvu je priliku imao sada Gabrijel Žesus. Iz prvog kontakta s loptom je mogao odvesti Arsenal u četvrtfinale, ali brani to čuvar mreže Porta.

73' - Polako gube živce obje ekipe. Sada i Pepe dobiva žuti karton.

70' - Velika šansa za Porto! Mogao je sada Konseisao donijeti veliku prednost "Zmajevima", ali je ponovo na vrhuncu zadatka golman Raja.

68' - Poništen je pogodak Arsenala! Haverc se našao u sendviču između Pepea i golmana Dioga Košte, ali je vukao defanzivca za dres te ga tako faulirao, prije nego što je dodao loptu Odegardu koji ju je poslao u mrežu.

63' - Imao je priliku Porto zaprijetiti iz slobodnog udarca, ali Konseisao šalje loptu visoko iznad gola.

57' - Opasan pokušaj Rajsa. Probao je prevariti golmana direktno iz kornera. U nastavku akcije mu je vratio loptu Haverc, ali taj pokušaj blokira Pepe.

55' - U drugom poluvremenu vodi se rat na sredini terena. Bez pravih prilika.

48' - Atraktivan ali nimalo precizan pokušaj Evanilsona. Pokušao je makazicama ali je lopta otišla daleko od gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je poluvrijeme u Londonu.

45' - Minutu je još produžio Turpin.

41'- GOLLL!!! Kakva asistencija Odegarda! Provukao je loptu između četiri igrača, pronašao Trosara, a Belgijanac je matirao golmana Dioga Koštu.

39' - Prvi karton na susretu. Dobio ga je Saliba nakon što je s dvije ruke povukao za dres Galena.

35' - Ponovo su umrtvili igrači Porta utakmicu. Fascinantno je koliko kontrolišu susret.

29' - Spašava sada Pepe svoj gol, ali se tom prilikom udario od stativu.

27' - Trosar najraspoloženiji u redovima Arsenala. Odlično je prevario čuvara i centrirao, ali Rajs glavom šutira pored gola.

22' - Velika šansa za Porto! Odlična odbrana Raje nakon udarca Evanilsona. Spasio je svoju ekipu velikog minusa.

16' - Prva prilika i za Porto. Ovo je upozorenje za igrače Arsenala. Evanilson je dobro šutirao, ali lopta odlazi tik pored gola.

14' - Nakon kornera prijeti i Odegard, ali lopta odlazi pored gola.

13' - Velika šansa za Arsenal! Kako je opasan Saka. Ne treba mu puno prostora da bi napravio prostor i šutirao na gol.

10' - Fudbaleri Arsenala oprezno igraju u početnih 10 minuta. Ne žele ostaviti prostora za neku kontru gostiju koja bi im mogla napraviti ozbiljne probleme.

4' - Prva prilika na meču za Arsenal. Trosar je ubacio centaršut, a Vajt šutira glavom. Lopta ide preko gola.

1' - Počeo susret u Londonu. Podsjećamo, Porto ima prednost od jednog gola iz prvog susreta.