Sarajevo - Borac: Prekinuta utakmica, igrači Sarajeva se povukli s terena

Detalj sa utakmice Sarajevo - Borac - Avaz
Detalj sa utakmice Sarajevo - BoracDetalj sa utakmice Sarajevo - Borac - Avaz
+4

13.3.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmice četvrtfinala Kupa BiH koju na stadionu Asim Ferhatović Hase igraju fudbaleri Sarajeva i Borca.

Prvi susret ova dva rivala odigran prošle sedmice u Banjoj Luci završen je bez golova (0:0). Večeras pada odluka o prolazniku u polufinale, a interesantno je da su svi ovosezonski dueli ove dvije ekipe završeni bez pobjednika.

Sarajevo - Borac 1:2 (Čataković / Marčetić 23', 60')

FT - Gotovo je! Igrači Sarajeva nezadovoljni suđenjem napustili su teren.

90' - Pet minuta je produžio Musa. Rožman s nevjericom gleda.

88' - Nove čarke na terenu. Ponovo bez igre i samo tučnjava. Kapiten Sarajeva Đuričković je poludio nakon jednog ružnog starta Pejovića.

85' - Da, pogodili ste, nema uzbuđenja na terenu.

80' - Poludili su svi igrači Sarajeva sada nakon odluke Muse. Penjaranda je faulirao Ćelića, a nakon toga je napucao loptu kada je to dosudio Musa. Anđušić je također dobio žuti zbog prigovora.

73' - Jokić je uklizao s leđa Hasiću i sudija Musa smatra da je ovo prošlo bez faula. Zaista čudna odluka.

70' - Smirile su se tenzije na Koševu. Borcu odgovara rezultat, a Sarajevo ne može ozbiljnije zaprijetiti.

64' - Crveni karton za Sarajevo! Kakva glupost Oliveire, laktom je udario Jokića u lice.

60' - GOLL!!! Ponovo Borac ima prednost. Marčetić se ponovo snalazi na veoma dobar centaršut Vukovića i Banjalučani ponovo vode.

58' - Žuti karton za Kapetanovića, odmah po ulasku u igru. Opasan slobodan udarac za Borac.

Bakljada navijača Sarajeva. N. Šaljić / Avaz

55' - GOLLL!!! Čataković pogađa s bijele tačke i donosi poravnanje Sarajevu.

54' - Penal za Sarajevo! Mustafića je Herera pokupio po nogama. Prilika za Sarajevo da dođe do izjednačenja.

52' - Ponovo se Mustafić loše snalazi u šesnaestercu. Sada je poslao loptu visoko iznad gola Banjalučana.

49' - Nekoliko spornih situacija u blizini šesnaesterca Borca. "Požutio" je sada i Rožman zbog prigovora sudiji.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Sarajevu.

HT - Poluvrijeme na Koševu. Borac ima prednost od 23. minute golom Marčetića.

45' - Još dvije minute će se igrati u prvom dijelu na Koševu.

43' - Svi su pobjesnili nakon posljednjeg faula nad Vranješom.

38' - Kjeremeh dobio žuti karton. Kvržić mu je probacio loptu kroz noge, ali ga je krilni napadač Sarajeva udario po nogama.

33' - Kjeremeh igra odlično. Sada je povukao kontru i natjerao Terzića da ga faulira

32' - Velika prilika za Borac! Kulašin zaobilazi Rogića, ali pogađa stativu.

30' - Kjeremeh ponovo pokušava, ali ovo je njegov najbezopasniji udarac na današnjem susretu.

26' - Hasić pokušava iz slobodnog udarca, ali Milošević to brani bez problema.

Hasić: Udaren pred akciju u kojoj je Borac poveo. N. Šaljić / Avaz

23' - GOLLL!!! Kakav pogodak Marčetića! Odličan udarac sa 17 metara od gola. Nije imao šanse Rogić da odbrani.

Treba napomenuti da je ovom golu zaista odličnom pogotku prethodila upitna odluka sudije Muse da ne prekine napad.

18' - Svi su ponovo skočili nakon gužve u šesnaestercu Borca, ali sudija Musa samo odmahuje rukama.

16'- Pokušaj Hasića, ali odlazi lopta pored gola.

15' - Sportski direktor Sarajeva Senijad Ibričić je dobio žuti karton zbog prigovora.

13' - Velika prilika za Sarajevo! Kjeremeh je zaobišao golmana Miloševića, ali loptu sa linije izbacuje Ćelić s linije.

11' - Velika prilika za Sarajevo! Hasić krade loptu Jokiću, ulazi u šesnaesterac i pronalazi Mustafića, ali katastrofalan udarac veznjaka bordo tima.

9' - Odličan pokušaj Kjeremeha sa 25 metara, ali lopta odlazi pored gola.

4' - Prvi korner na susretu bit će za Borac, ali neće biti ništa od toga.

1' - Počeo je susret na Koševu.

Rožman je na klupi Bordo tima ostavio, između ostalih, Adalberta Penjarandu (Penaranda) i Renana Oliveiru. U nastavku pročitajte za koje igrače su se odlučili Rožman i Marinović.

Sarajevo: Rogić, Duraković, Buljubašić, Čataković, Kjeremeh, Hasić, Julardžija, Beganović, Soldo, Đuričković i Mustafić.

Na klupi su: Mehić, Matanović, Mehmedović, Renan, Penaranda, Radović, Kapetanović, Aničić, Anđušić, Čelik.

Borac: Milošević, Jokić, Ćelić, Herera, Vuković, Kvržić, Vranješ, Kulašin, Terzić, Nišić, Marčetić.

Na klupi su: Pavlović, Jurilj, Pejović, Fićović, Makarić, Subić, Lukić, Čavić, Blagaić, Sušić, Hrelja.