Tok utakmice / Zrinjski - Željezničar 2:0

Po jedna dobra prilika na obje strane u prvih 45 minuta igre

Trenutak promašaja Haračića. Screenshot

16.3.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 23. kola Wwin lige BiH između Zrinjskog i Željezničara koja se igra u Mostaru.

Zrinjski - Željezničar 2:0 (Mulahusejnović 79', Ćuže 89')

FT - Kraj.

89' - GOOOOOOOOL! Sjajan potez Mulahusejnovića koji je prošao po desnoj strani, a onda asistirao i Ćuže pogađa.

79' - GOOOOOOOOL! Mulahusejnović je dobio centaršut, a onda glavom s nekih 11 metara sjajno pogađa za vodstvo "Plemića".

68' - Fudbaleri Željezničara imaju veliku podršku svojih navijača koji su uprkos lošim vremenskim uslovima na tribinama stadiona Pod Bijelim brijegom.

66' - Prva izmjena kod gostiju. Radovac mijenja Hiroša.

58' - Šunjić ulazi u igru nakon povrede Jakovljevića kod domaćih.

57' - Nevjerovatno šta je promašio Haračić! Istrčao je Željezničar kontru, bila je situacija 2 na 1, Krpić je proigrao saigrača, a on šalje loptu sa nekih šest metara visoko preko gola.

50' - Haračić je sada zaradio javnu opomenu nakon prekršaja nad Mulahusejnovićem.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme nakon malog zakašnjenja dok su izvršene izmjene kod domaćih.

Ramić i Mulahusejnović će igrati u nastavku umjesto Ivančića i Sabljića.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

42' - Novi žuti karton,  sada je kod gostiju javnu opomenu zaradio Hiroš.

40' - Ulazimo u završnicu prvog dijela.

36' - Hiroš je pokušao s nekih 20-ak metara od gola, ali bez problema za Marića.

32' - Jaka kiša počela je padati u Mostaru u ovim trenucima, što bi moglo otežati uslove igračima za igru.

25' - Zrinjski kontroliše igru u posljednjih nekoliko minuta, dok Željezničar čeka šansu iz kontre.

17' - Sada prilika za Zrinjski! Malekinušić je bio u dobroj poziciji, ali odbranio je to Muftić. Memija je odlično centrirao s lijeve strane, ali Malekinušić nije uspio glavom savladati golmana gostiju.

11' - Javna opomena i za Karića. Faulirao je jednog igrača Zrinjskog i Gedžić je to kaznio žutim kartonom. Prethodno je kod gostiju požutio i Radinović.

8' - Velika šansa za Željezničar! Cocalić je šutirao, bio je sam kao duh na nekih šest metara od gola, ali nije bio precizan.

7' - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Ćorluka zbog povlačenja protivničkog igrača.

5' - Uvodno ispitivanje snaga.

1' - Počela je utakmica!

Treneri obje ekipe Željko Petrović i Bruno Akrapović odredili su početne sastave, a zanimljivo da je šef stručnog štaba domaćih izostavio iz tima najboljeg igrača Nemanju Bilbiju.

Ovo su sastavi za današnju utakmicu:

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija, Bradarić, Ivančić, Ćuže, Kiš, Malekinušić i Sabljić.

Klupa: Na klupi su ostali Karačić, Sefo, Šunjić, Corda, Zlomislić, Ramić, Tičinović, Lukanović, Savić, Jukić i Mulahusejnović.

Željezničar: Muftić, Cavnić, Cocalić, Selimović, Galić, Radinović, Hiroš, Karić, Boljević, Haračić i Krpić.

Klupa: Dujmović, Mijić, Drina, Mahmić, Ovčina, Pavić, Radovac, Mekić, Fočo, Drljo i Štilić.

Zrinjski je ovaj meč dočekao drugoplasirani tim prvenstva s 43 boda, dok je Željezničar na 10. poziciji s 20 bodova manje.

Ranije danas odigran je prvi meč ovog kola, a Sloga Meridian je bila bolja od Tuzla Cityja rezultatom 3:1.

Pravdu na ovoj utakmici će dijeliti sudija iz Brčkog Darko Gedžić.

Njemu će pomagati Arnel Novalić iz Doboj Istoka i Bojan Makarić iz Bijeljine.

Podsjetimo, Željezničaru je ovo 12. meč u gostima, a u dosadašnjih 11 nije uspio osvojiti niti jedan bod.