VELIKI DER KLASIKER

Bajern se oprostio od titule: Borusija slavila usred Minhena i uspjela nešto što nije deset godina

Bavarci su nastavili s lošim partijama, ovo im je bio peti poraz, a drugi kući ove sezone

S današnje utakmice na Alijanc Areni. AP

30.3.2024

Fudbaleri Borusije Dortmund trijumfovali su na gostovanju kod Bajerna u velikom derbiju Njemačke, popularnom "Der Klasikeru" rezultatom 2:1.

"Milioneri" su zasluženo slavili u meču 27. kola Bundeslige, a nakon novog poraza Bajerna, polako se hladi šampanjac u Leverkuzenu.

Borusija je povela u 10. minuti kada je pogodio Karim Adejemi (Adeyemi). Imali su i jedni i drugi svoje šanse, a na drugi pogodak smo čekali do 83. minute, a onda je Julian Rajerson (Ryerson) zatresao mrežu Bavaraca.

U finišu je poništen pogodak Harija Kejna (Harry Kane) koji je ostao bez 33. gola ove sezone.

Inače, ovo je prva pobjeda Borusije Dortmund, koju s klupe vodi Bosanac Edin Terzić, na gostovanju kod Bajerna u sklopu Bundeslige nakon deset godina.

Bavarci su nastavili s lošim partijama, ovo im je bio peti poraz, a drugi kući ove sezone, te sada imaju zaostatak za vodećim Bajer Leverkuzenom od čak 13 bodova sedam kola prije kraja sezone.