SUPERLIGA

Galatasaraj pobijedio, a navijači Fenera rigaju vatru: Jesu li ga sudije "pogurale"

Jedini gol na utakmici dao je Ikardi koji se tako izjednačio s Džekom

S večerašnje utakmice. Platforma X

2.4.2024

Fudbaleri Galatasaraja savladali su Hatajspor u meču 31. kola turske Superlige s 1:0.

Junak Galatasaraja bio je Mauro Ikardi (Icardi) koji je iskoristio asistenciju Drisa Mertensa (Dries) u 12. minuti.

Galata je bila veliki favorit u ovoj utakmici, ali se namučila za sva tri boda. Gosti su stigli do pogotka u 58. minuti preko Karlosa Strandberga (Carlos), ali je on poništen nakon gledanja usporenog snimka zbog ofsajda.

Navijači Hatajspora, ali i Galatinog ljutog rivala Fenerbahčea bili su bijesni zbog odluke sudija da ponište taj gol koji možete pogledati OVDJE.

Galatasaraj je lider turske Superlige s 84 boda. Pet manje, ali i utakmicu manje ima Fenerbahče naših Edina Džeke i Radeta Krunića koji sutra igra protiv Adane Demirspor.

Što se tiče Ikardija, izjednačio se na čelu liste strijelaca s Edinom Džekom s 18 golova.