Tok utakmice / PSG - Barcelona 2-3

Rafinja postigao drugi gol na utakmici, a onda i Kristijensen

Detalj sa utakmice PSG - Barcelona. AP

10.4.2024

Fudbaleri PSG-a dočekuju Barcelonu u okviru četvrtfinala Lige prvaka. Utakmica će se igrati na "Parku prinčeva", a na ovom stadionu su viđene neke od njihovih najboljih međusobnih utakmica.

PSG je u ovu fazu prošao nakon što su bili bolji od Real Sosijedada ukupnim rezultatom 4:1, dok je katalonski velikan prošao Napoli ukupnim rezultatom 4:2.

Glavni arbitar ovog susreta je Englez Entoni Tejlor.

Tekstualni prijenos ove, ali i utakmice Atletiko Madrid - Borusija Dortmund, uživo pratite na portalu Avaz.ba.

PSG - Barcelona 2:3 (Dembele 48', Vitinja 50' / Rafinja 37', 62', Kristijensen 77')

Atletiko Madrid - Borusija Dortmund 2:1 (De Pol 5', Lino 32' / Ale 81')

FT - Gotovo je u Parizu.

90' - Četiri minute sudijske nadoknade.

83' - Pokušava Fabian Ruiz, ali se ispriječio Pedri i zaustavio taj pokušaj.

81' - GOLLL!!! Sebastijan Ale smanjuje na Vanda Metropolitanu.

77' - GOLLL!!! Spektakl na Parku prinčeva. Kristijensen tek što je ušao pogađa glavom za novi preorket.

75' - Stativa spašava Barcelonu. Dembele šutira, ali lopta udara u stativu i odlazi od gola.

71' - Spasio je Arauho Barcelonu sada. U posljednjoj sekundi je izblokirao Barkolu.

70' - Novi opasan pokušaj Rafinje. Šutirao je iz slobodnog udarca, ali brani Donaruma.

62' - GOLLL!!!! Novo poravnanje na Parku prinčeva. Rafinja je pogodio.

55' - Prečka spašava Barcelonu od potopa. Barkola je šutirao, Ter Štegen malo odbio loptu, koja udara u prečku i odlazi preko gola.

50' - GOLLL!!!! Preokrenuli su Parižani. Li je pronašao Ruiza, otvorila se rupa u odbrani, a Španac je pronašao Vitinju i Portugalac je uspio pogoditi protiv Ter Štegena.

48' - GOLLL!!! Kakav projektil Dembelea. Nije imao šanse da odbrani Ter Štegen. Francusko krilo se snašao pored tri defanzivca i onda snažnim udarcem postigao gol.

47' - Prva prilika u drugom dijelu. Šutirao je Vitinja, ali lopta odlazi preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Parizu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme u Parizu.

45' - Igrat će se još dvije minute u prvom poluvremenu.

37' - GOLLL!!!! Vodi Barcelona. Levandovski je dodao do Jamala, on je ubacio u šesnaesterac, Donaruma je ružno odbio, a na loptu je naletio Rafinja i zatresao mrežu PSG-a.

34' - Prvi žuti karton na susretu dobio je Roberto.

34' - Odlična akcija iz prekida Barcelone, ali je udarac Rafinje blokiran.

32' - GOLLL!!!! Poduplao je Atletiko Madrid. Samuel Lino je strijelac.

28' - Opasan udarac Lija, ali brani to Ter Štegen. Nakon toga je Mbape oboren, ali je bio u ofsajdu.

25' - Barcelona konstantno prijeti u posljednjim minutama, ali to još uvijek ne daje rezultat.

23' - Novi pokušaj Barcelone. Rafinja je šutirao s ivice šesnaesterca, ali brani to Donaruma.

20' - Kakva šansa za Barcelonu. Loptu su nakon udarca glavom Levandovskog s linije izbacili defanzivci "Svetaca".

19' - Sjajan prodor Mendeša, ali uspio je Arauho izblokirati beka PSG-a.

15' - Bez previše prilika. PSG kontroliše posjed lopte .

7' - Šut Lija hvata Ter Štegen.

6' - Velika šansa za Barcelonu. Duga lopta Ter Štegena preletjela je odbranu, ali je uspio Donaruma na drugoj strani izaći na vrijeme sa gola i loptu izbaciti ispred Rafinje.

5' - GOLLL!!! De Pol je doveo Atletiko Madrid u vodstvo.

2' - Prvi pokušaj na utakmici, bit će samo korner za Parižane.

1' - Počeo je susret na Parku prinčeva.