MUP-u HNK stigla je podrška iz MUP-ova KS, Srednjobosanskog kantona i Kantona 10

S utakmice u Mostaru. N. Šaljić / Avaz

R. K.

13.4.2024

Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 26. kola Wwin lige BiH između Zrinjskog i Veleža koja se igra na stadionu Pod Bijelim brijegom od 16:00 sati.

Zrinjski - Velež 1:0 (Ćuže 8')

FT - Kraj utakmice!

90' - Velika prilika za Zrinjski, golman Veleža Hadžikić drži Rođene i dalje u igri

87' - Velika prilika za Velež, šut Guliashvilija odlazi pored gola.

85' -  Izmjena za Velež, izlazi Pršeš, a ulazi Halilović.

82' - Izmjene za Zrinjski, izlaze Bilbija i Ivančić, a u igru ulaze Mulahusejnović i Savić.

81' - Velež žuri da izjednači rezultat, Zrinjski za sada drži sve pod kontrolom.

73' - Nova pauza za osvježenje.

69' - Sjajne dvije odbrane Osmana Hadžikića spašavaju Velež od drugog primljenog gola.

68' - Nova stativa za Velež, sjajan šut Halilovića.

66' - Novi korner za Velež, "Rođeni" u drugom poluvremenu nešto konkretnija ekipa za razliku od Zrinjskog.

60' - Dobra prilika za Oreča, ali na kraju samo korner za Velež.

55' - Novi korner za Velež.

49' - Žuti karton za Ramića.

47' - Velika prilika za Malenkinušića da udvostruči vodstvo Zrinjskog, lopta odlazi preko gola.

46' - Počinje drugo poluvrijeme mostarskog derbija.

45+2'HT - Kraj prvog poluvremena derbi meča u Mostaru.

42' - Velika prilika za Velež, Guliashvili pogađa stativu.

41' - Peljto svira faul za Velež na ivici šesnaesterca Zrinjskog.

40' - Nema nekih većih uzbuđenja, većinom se igra na sredini terena.

36' - Žuti karton za Oreča.

33' - Utakmica je nastavljena.

31' - Irfan Peljto zaustavlja igru radi osvježenja.

25' - Kiš ulazi u igru umjesto povrijeđenog Bradarića.

22' - Loš šut Ramića odlazi pored gola.

12' -  Prva velika prilika za Velež. Haskić je šutirao glavom sa 15 metara, lopta ide pored stative.

8'- GOOOOOL za Zrinjski! Ćuže je pogodio nakon asistencije Šunjića.

1'- Počela je utakmica.

15:20 - Poznati su početni sastavi za koje su se odlučili treneri.

Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Bradarić, Šunjić, Memija i Bilbija.

Velež: Hadžikić, Oreč, Čaić, Pršeš, Hrkač, Guliashvili, Suljić, Haskić, Šturm, Vehabović i Gholami.

15:15 - Uoči utakmice je veliki broj policije na mostarskim ulicama, a MUP-u HNK stigla je podrška iz MUP-ova KS, Srednjobosanskog kantona i Kantona 10.

15:00 - Utakmicu u Mostaru sudit će najbolji bh. arbitar Irfan Peljto.