Velež sve bliže Evropi, a Zvijezda porazom u Mostaru Prvoj ligi RS

Na začelju su Tuzla City, Igman i Željezničar sa po 27 bodova te posljednja Zvijezda sa 17 bodova

Detalj iz meča. FK Zvijezda 09

FENA

19.4.2024

Velež je pobijedio Zvijezdu rezultatom 3:1 u susretu 27. kola WWin lige BiH.

Domaći nogometaši bili su daleko bolja momčad od prve minute susreta, a do vodstva su došli u 8. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Ante Hrkač.

Zvijezda nije uradila ništa prvih 45 minuta, a gosti su ipak mogli do izjednačenje u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Kayode Saliman izmiješao je obranu Veleža, prvi njegov pokušaj obranio je domaći vratar, a drugi je zaustavila vratnica.

Zvijezda je došla do izjednačenja u 2. minuti drugog poluvremena. Saliman je prošao po lijevoj strani, pronašao je u sredini Petra Karaklajića, a ovaj je pogodio s deset metara za 1:1.

Nakon izjednačenja igralo se uglavnom na polovici gostiju koji su remi držali do 75. minute, kada je iz velike gužve loptu u gol ugurao Mihael Mlinarić. U 78. minuti za konačnih 3:1 s 25 metara pogodio je Omar Pršeš.

Na vrhu ljestvice nakon tri odigrane utakmice 27. kola prvi je Borac sa 62 boda, ispred Zrinjskog s 55 i Velež s 46, zatim slijede Sarajevo i Posušje, koji imaju po 41 bod. Na začelju su Tuzla City, Igman i Željezničar sa po 27 bodova te posljednja Zvijezda sa 17 bodova.