Tok utakmice / Roma - Bajer Leverkuzen 0:2

S utakmice u Rimu - Avaz
+5

2.5.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos prve polufinalne utakmice Evropa lige između Rome i Bajer Leverkuzena.

Roma - Bajer Leverkuzen 0:2 (Virc 28', Andrik 73')

Marsej - Atalanta 1:1 (Mbemba 21' / Skamaka 11')

FT - Kraj utakmice!

90+4' - Velika šansa za Romu! Abraham nije iskoristio grešku golmana gostiju.

90' - Četiri minute nadoknade.

73' - GOOOOOOOOOL! Fantastičan gol Andrika, Bajer pravi veliki korak prema finalu! Bila je to prava bomba s 20-ak metara od gola, Svilar je loptu ispratio samo pogledom. Pogledajte pogodak OVDJE.

62' - Promjena kod Rome, Anhelino je zamijenio Karsdorpa što će napraviti rokade u timu. Karsdorp je igrao na desnom beku, dok je Anhelino igrač koji pokriva isključivo lijevu stranu.

56' - Šansa za Romu! Kristante je ispratio centaršut Dibale, pobjegao Adliju, ali loše šutirao.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo promjena u sastavima.

HT - Kraj prvog poluvremena.

43' - Dobra prilika za Romu, ali šut Pelegrinija ide pored gola gostiju.

37' - Bajer zasluženo vodi, statistika kaže da ima sedam šuteva na gol protivnika, za razliku od Romina tri.

34' - Velika šansa za Bajer! Frimpong je dobio loptu od Grimalda, ali njegov šut ide pored gola.

30' - Pelegrini je zaradio žuti karton kod domaćih.

28' - GOOOOOOOOOL! Virc pogađa za vodstvo Bajera. Grimaldo je nadmudrio Karsdorpa, pa asistirao Vircu koji matira Svilara. Gol pogledajte OVDJE.

23' - Prečka za Romu! Lukaku je glavom šutirao, a okvir gola spašava Bajer.

21' - GOL! Novi pogodak na Velodromu, Marsej je izjednačio preko Mbembe.

Kolašinac: Doživio povredu. Platforma X

16' - Kolašinac je morao van igre, zamijenio ga je Pašalić.

13' - Dibala je sada zaprijetio, ali išla je lopta pravo u Kovara koji dobro interveniše.

11' - GOL! Atalanta je povela u drugoj utakmici, a strijelac je Skamaka.

9' - Prva dobra akcija Bajera, ali Manćini i Smoling dobro reaguju u bloku.

5' - Fantastična atmosfera na Olimpiku, domaći su priredili sjajnu koreografiju.

1' - Počela je utakmica!

Uporedo ćemo pratiti i dešavanja sa drugog duela u kojem Sead Kolašinac i njegova Atalanta gostuju Marseju, bivšem klubu našeg reprezentativca.

Poznati su i početni sastavi za obje ove utakmice, a za Atalantu će od prve minute igrati Kolašinac.

Roma: Svilar, Karsdorp, Manćini, Smoling, Spinacola, Paredes, Kristante, Pelegrini, El Šaravi, Dibala i Lukaku.

Bajer: Kovar, Stanišić, Tah, Tapsoba, Frimpong, Andrik, Džaka, Hinkapi, Grimaldo, Virc i Adli.

Marsej: Lopez, Klaus, Mbemba, Balerdi, Muriljo, Harit, Veretu, kondogbia, Sar, Luis Henrike i Obamejang.

Atalanta: Muso, Skalvini, Đimsiti, Kolašinac, Zapakosta, De Ron, Ederson, Rugeri, Kupmajners, De Ketelar i Skamaka.

Bit će zanimljivo vidjeti može li Danijele De Rosi sa svojom Romom zaustaviti novog prvaka Njemačke.

Podsjetimo, osim titule Ćabi Alonso i njegov Bajer Leverkuzen su neporaženi na čak 46 utakmica ove sezone.

Inače, ovo je svojevrsna repriza jer je Roma prošle godine u polufinalu izbacila upravo Bajer. Tada je "Vučicu" vodio Žoze Murinjo.