Meč nije ponudio puno uzbuđenja, no Sarajevo je bilo konkretnije

Pobjeda Sarajeva - Avaz
+2

4.5.2024

Fudbaleri Sarajeva savladali su u Modriči fudbalere Sloge rezultatom 0:1 i došli na korak do kvalifikacija za Konferencijske lige.

Strijelac je bio Frensis Keremeh u 69. minuti. Beganović je prošao po desnoj strani i centrirao Keremehu, koji je pogodio prečku. Lopta je ostala na liniji, a onda je Keremeh gura u gol.

Meč nije ponudio puno uzbuđenja, no Sarajevo je bilo konkretnije. Na samom početku meča Šćekić se poigravao i pogodio Renana, no lopta je otišla pored gola. U 8. minuti prijeti Beganović, ali lopta odlazi pored stative.

Nakon toga Matanović je imao 100-postotnu šansu, ali je očajno šutirao.

Prvi šut u okvir gola Sarajevo je imalo pred kraj prvog poluvremena.

Ni drugo poluvrijeme nije ponudilo puno uzbuđenje, ali monotoniju razbija gol u 69. minuti.

Sloga ni nakon gola nije ofanzivno ništa pokazala te se time samo potvrdilo koliko je za ovu ekipu značio Vidić, koji je povrijeđen.

Sarajevo je na 4. poziciji koje vodi u Evropu tri kola prije kraja i ima sedam bodova više od Posušja i Sloge.