PREMIJERŠIP

Možda i nisu za baciti: Čelzi s petardom ispratio Vest Hem i približio se Evropi

Važna pobjeda za Čelzi. AP

5.5.2024

Fudbaleri Čelzija pobijedili su Vest Hem u 36. kolu engleskog Premijeršipa rezultatom 5:0, te se opasno približili borbi za evropska takmičenja.

Vest Hemu je ovo inače bio treći londonski derbi ove sezone na kojem su primili pet golova.

Čelzi je poveo preko Kola Palmera (Cole) već u 15. minuti, kada mu je asistirao Nikolas Džekson (Nicolas Jackson), a Englez udarcem iz voleja postigao 21. gol u sezoni. Gol pogledajte ovdje.

Poduplao je prednost Konor Galager (Conor Gallagher) 15 minuta kasnije, da bi u 36. minuti Madueke postigao i treći gol za londonske "Plavce". Golove pogledajte ovdje i ovdje

Potop "Čekićara" je potpisao Džekson. Senegalac je golovima u 48. i 81. minuti osigurao pobjedu Čelzija, koji je sada 7. na tabeli. Golove pogledajte ovdje i ovdje

Vrijedi istaći da je Vest Hem pogodio tri puta prečku, što bi vrlo vjerovatno promijenilo stanje na terenu.

Čelzi je sada 7. sa 54 boda, isto koliko ima i Mančester junajted s utakmicom manje, ali dva boda manje od Njukasla koji ima utakmicu više.

Vest Hem je 9. sa 49 bodova i oni su daleko od izlaska u evropska takmičenja.