Jakirovićev Dinamo slavio nakon prekoreta u spektakularnom derbiju protiv Rijeke: Titula korak bliže Zagrebu

Dinamo, Rijeka - Avaz
+2

5.5.2024

Fudbaleri zagrebačkog Dinama slavili su u derbiju 33. kola HNL protiv Rijeke, a utakmica je završila rezultatom 1:2.

Kao što je i bilo očekivano, rivali u borbi za titulu su nam priredili pravi spektakl.

Žestoki rat na terenu krunisan je s tri gola, iako ih je vrlo lako moglo biti više da je bilo sreće.

Poveli su domaći za erupciju slavlja na krcatoj Rujevici.

Pijer-Gabrijel je u 48. minuti srušio Pašalića, a mađarski sudija dosudio je jedanaesterac za Rijeku.

Priliku s bijele tačke u gol pretvorio je Marko Pjaca, dijete upravo zagrebačkog kluba.

Taj rezultat stajao je na semaforu sve do 75. minute kada je fenomenalni Bruno Petković pogodio s 25 metara iz slobodnog udarca, u stilu Rikelmea ili Žuninja. Zaista spektakularan gol.

Imala je priliku Rijeka doći u prednost sedam minuta kasnije, ali stativa spašava “Modre”.

U samom finišu susreta hladan tuš za domaće. Arber Hodža (Hoxha) istrčao je sjajno kontru, a onda s lijeve strane pogodio suprotni ugao za slavlje Dinama i korak bliže tituli.

Do kraja su ostala tri kola, a Dinamo ima 76 bodova, odnosno 4 više od drugoplasirane Rijeke.