TURSKA SUPERLIGA

Fener za 100 minuta nije zabio gol, Džeko se ispromašivao: Galatasaraj na korak od titule

Fener je dopustio Galatasaraju da im pobjegne na šest bodova razlike tri kola do kraja sezone

Džeko: Promašio četiri velike prilike. Fenerbahce

6.5.2024

Fudbaleri Fenerbahčea remizirali su kod Konjaspora u 35. kolu turske Superlige rezultatom 0:0 i sebi dodatno zakomplikovali situaciju, a možda čak i u potpunosti ostali bez šanse za titulu prvaka.

Nažalost, jedan od tragičara ovog susreta bio je kapiten BiH i Fenera, Edin Džeko.

Naš fudbaler je imao nekoliko više-manje stopostotnih situacija, iz kojih bi u nekim drugim okolnostima postigao gol, ali večeras nije uspio.

U 50. minuti je glavom šutirao tik pored stative, a onda u 63. i 64. je imao dvije sjajne prilike - obje iz volej udaraca po kojima je napravio svoje ime. Oba puta se ispriječio golman Slovik (Slowik).

Ponovo je zaprijetio u 70. minuti, ali bh. reprezentativac nije mogao doći do tri boda vrijednog gola. Mogli su i igrači Konjaspora sami sebi postići gol, kada su se defanzivci skoro sudarili u zraku i loptu poslali tik iznad prečke.

Čak je Džeko uposlio i Batšuajia (Batshuayi), ali jednostavno lopta nije htjela u mrežu.

Zamalo da situacija bude još gora. Nakon kornera Fenerbahčea, igrači Konje su krenuli u u sjajnu kontru i postigli gol, ali pogodak Endaa (Ndao) je poništen nakon VAR provjere.

Ipak, nisu igrači "žuto-plavih" uspjeli doći do gola, iako je Dursun imao sjajnu priliku da pogodi u 100. minuti, ali je odbranio Slovik još jednom.

Tako je Fener ponovo kiksao i dopustio Galatasaraju da im pobjegne na šest bodova razlike tri kola do kraja sezone.

Podsjećamo, Galata ima 96, dok Fenerbahče ima 90 bodova.