EHF EURO 2024

Nevjerovatna drama i poraz Crne Gore nakon bizarne greške

Imali su priliku da na 60-ak sekundi do kraja krenu po trijumf, ali se dogodila greška u taboru Crnogoraca

Sa utakmice Crne Gore i Islanda. EHF

14.1.2024

Rukometaši Crne Gore izgubili su od Islanda u 2. kolu Evropskog prvenstva na nevjerovatan način sa 30:29 (17:15).

Crna Gora je odlično odigrala protiv favorizovanog Islanda, koji je u nekoliko navrata prvog poluvremena imao tri gola prednosti.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 17:15 za Islanđane. U nastavku se igrao odličan rukomet, a Crna Gora je na dvije minute do kraja uspjela i preokrenuti rezultat (29:28).

Pri rezultatu 30:30 na 60-ak sekundi do kraja utakmice dogodila se bizarna greška koja je na kraju koštala Crnogorce.

Umjesto da krenu u napad po veliku pobjedu, napravljena je greška pri izmjeni Luke Radovića, kojeg je sudija isključio na dvije minute i dodijelio loptu Islanđanima.

Gisli Kristjanson (Kristansson) je doveo Islanđane do nove prednosti, a onda je Vuko Borozan iz teške situacije šutirao za remi, ali promašio.

Island je lider grupe C sa tri boda, dok je Crna Gora bez bodova i šanse za prolaskom u drugu rundu.

Večeras od 20:30 svoj meč 2. kola igraju selekcije Srbije i Mađarske.