Tok utakmice / Hrvatska - Austrija 28:28

Hrvati i Austrijanci traže pobjedu koja bi im donijela plasman u drugu rundu

Detalj s večerašnje utakmice. Uwe Anspach/DPA/PIXSELL

14.1.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola Evropskog prvenstva između rukometaša Hrvatske i Austrije.

Hrvatska - Austrija 28:28

FT - Kraj utakmice.

59' - Serija Austrijanaca. Veber donosi izjednačenje.

57' - Božović pogađa iako je Mandić bio na ovoj lopti. Novi gol za Austriju, sjajan je bio Herburger.

56' - Frimel je pogodio Mandića u lice i zaradio isključenje. Hrvatski golman uvezao dvije intervencije u završnici. Glavaš pogađa i diže na +3.

54' - Božović je postigao gol, ali odmah uzvraća Klarica. Potom je Mandić zabilježio sjajnu odbranu.

53' - Bitan gol Glavaša, ovo mu je drugi večeras. Potom Austrijanci griješe i prave faul u napadu.

52' - Sjajan gol Cindrića, ali ubrzo uzvraća Frimel.

50 - Hrvatska je propustila otići na +3, a za promašaj ih je kaznio Bilik svojim sedmim pogotkom.

49 - Huteček trese mrežu Hrvatske, Načinović uzvraća 20-ak sekundi kasnije.

48' - Novi pogodak Šoštarića sa sedam metara. Božović uzvraća na drugoj strani.

47' - Huteček stiže do novog pogotka. Hrvatska ima i igrača manje. Međutim, ne zadugo. Isključenje i za Austriju.

46' - Martinović je lijepo pobjegao svom čuvaru i postigao svoj drugi pogodak večeras.

45' - Šoštarić vraća vodstvo Hrvatskoj, pogodio je peti gol iz petog pokušaja.

41' - Austrija se odbranila, Huteček pogađa na drugoj strani. Uzvratio je Lučin.

39' - Načinović je lijepo pogodio, a Hrvatska se odbranila. Ide po novo vodstvo.

39' - Prvo vodstvo Austrije, sjajno je s krila pogodio Frimel. Perkovac zove tajm-aut.

37' - Igra se gol za gol, pogodio je Huteček.

36' - Ponovo Bilik matira Mandića, ali uzvraća Načinović.

34' - Bilik pogađa za izjednačenje, ali odmah gol vraća Glavaš.

33' - Novi gol Vebera, već peti večeras. Austrijanci sada imaju napad za izjednačenje nakon promašaja Duvnjaka.

32' - Pogađa sada na drugoj strani Herburger. Potom tehnička greška Hrvata u napadu.

31' - Dobar početak za Hrvatsku. Mandić je prvo zabilježio odbranu, a onda Klarica lijepo pogađa.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Rezime prvog dijela. Najefikasniji u Hrvatskoj je Šoštarić sa tri gola, Jelinić je dodao tri. Mandić je već na sedam intervencija.

Kod Austrije Bilik i Veber imaju po četiri pogotka. Moestl je upisao pet odbrana.

HT - Kraj prvog poluvremena.

29' - Novi gol Šoštarića, ovo mu je četvrti večeras. Uzvratio je Bilik koji je na identičnom učinku.

27' - Ponovo pogađa Šoštarić, iskoristio je sedmerac koji je izborio Domagoj Duvnjak.

22' - Novi gol Hrvatske, Klarica je lijepo prošao kroz odbranu i pogodio. Na drugoj strani pogodio je Nikola Bilik.

21' - Šoštarić je iskoristio prvi sedmerac za Hrvatsku i vratio svom timu prednost.

20' - Konačno gol Hrvatske, postigao je Šipić nakon više od pet minuta bez pogotka. Uzvraća ubrzo Veber.

18' - Problemi za Hrvatsku u napadu i kažnjavaju to Austrijanci, Bilik svojim drugim golom poravnava rezultat.

17' - Selektor Hrvatske zove tajm-aut.

16' - Vagner postiže dva brza gola i topi prednost Hrvatske.

15' - Načinović stiže do prvog pogotka na večerašnjoj utakmici.

13' - Srna je lijepo pogodio, a potom se Hrvatska odbranila. Dobra odbrana i Austrijanaca, a na drugoj strani pogađa Bilik.

11' - Ponovo Jelinić, prvi je igrač večerašnje utakmice sa tri pogotka. Brzo uzvraća Veber i on je sada na tri gola.

10' - Cindrić pogađa za Hrvatsku, ali odmah uzvraća Živković.

8' - Mini serija Austrijanaca, iskoristili su na najbolji način igrača više. Drugi gol Vebera.

6' - Živković pogađa za Austriju. Brzo je iskoristio igrača više nakon isključenja Srne. Potom prva odbrana austrijskog golmana Moestlea.

5' - Mandić je došao do nove odbrane, a u nastavku je Cindrić promašio napad. Srna je dobio isključenje.

3' - Mandić bilježi prvu odbranu na golu Hrvatske, a Martinović postiže gol.

3' - Šoštarić se upisuje u strijelce, Hrvatska već na +3.

2' - Veber postiže prvi gol za Austriju, ali Jelinić brzo uzvraća.

2' - Jelinić uduplava prednost hrvatske selekcije nakon greške Austrijanaca u napadu.

1' - Luka Cindrić sjajno pogađa za vodstvo Hrvatske.

1' - Počela je utakmica.

20:10 - Selektori Goran Perkovac i Aleš Pajović odabrali su rukometaše na koje računaju za večerašnju utakmicu.

Hrvatska: Mandić, Jelinić, Srna, Načinović, Cindrić, Martinović, Šoštarić, Ivić, Mihić, Glavaš, Šipić, Lučin, Mamić, Duvnjak, Karačić i Klarica.

Austrija: Hausle, Ajhberger, Mostl, Mahr, Božović, Frimel, Beloš, Herburger, Veber, Šveighofer, Živković, Mitendorfer, Dambok, Vagner, Nig, Huteček, Miskovez.

20:00 - Selektor Hrvatske Perkovac je poslao na tribine ponovo golmana Kristiana Pilipovića, pivota Tomislava Kušana i desnog beka Matea Maraša kao i u velikom trijumfu protiv Španije (39:29).

19:30 - Ranije je u ovoj grupi Španije savladala Rumuniju rezultatom 36:24.