EHF EURO 2024

Hrvatska slavila protiv Rumunije i ovjerila plasman u naredni krug

Nakon pobjede protiv Španije i remija sa Austrijom, hrvatski rukometaši ponovo trijumfovali

Detalj sa utakmice Hrvatska - Rumunija. Uwe Anspach/DPA/PIXSELL

16.1.2024

Rukometna reprezentacija Hrvatske upisala je pobjedu protiv Rumunije rezultatom 31:25 (16:12) u posljednjem kolu prve grupne faze na Evropskom prvenstvo.

Hrvatski rukometaši su, za razliku od prethodne dvije utakmice, nešto sporije ušli u utakmicu i nisu uspijevali napraviti razliku.

To je bio slučaj sve do posljednjih minuta prvog dijela susreta, kada su uspjeli zategnuti odbranu i napraviti seriju od četiri gola, koliko je na kraju 30. minute i iznosila prednost.

Hrvati su odlično igrali i u drugom poluvremenu, te su nadogradili samo igru iz prvog poluvremena, kako bi osigurali pobjedu i svoj plasman u naredni dio takmičenja.

Na ovom susretu istakao se desni bek Luka Lovre Klarica, koji je bio praktično nezaustavljiv za suparničke igrače.

S druge strane, najefikasniji u redovima selekcije Rumunije bio je Andrei Negru.

Hrvatska je ovom pobjedom osigurala prolazak u drugu grupnu fazu, dok je Rumunija ispala sa prvenstva.