EHF EURO 2024

Danska pregazila Nizozemsku i napravila važan korak ka polufinalu

Za Nizozemce je bila kobna sredina drugog poluvremena, te serija Danaca od sedam golova

Detalj sa utakmice Danske i Nizozemske. EHF

17.1.2024

Rukometna reprezentacija Danske pobijedila je selekciju Nizozemse rezultatom 39:27 (18:17) u prvom kolu Grupe 2 Evropskog prvenstva.

Nizozemci su hrabro igrali tokom prvog poluvremena i nisu dozvoljavali danskim rukometašima da se previše odvoje, ali u drugom dijelu kao da im je ponestalo snage da se takmiče sa favorizovanom selekcijom.

"Žuta minuta" ili njih sedam desilo se sredinom drugog poluvremena, a za to vrijeme primili su čak sedam golova, a da nisu uspjeli postići nijedan.

Pravili su Nizozemci mnogo grešaka u napadu, gubeći lopte i otvarajući kontre svojim protivnicima, koji su to objeručke prihvatali.

Dance je do pobjede predvodio Matijas Gidsel (Mathias), koji je postigao 9 golova. Također, sjajni su bili i Simon Pitlik (Pytlick), Rasmus Lauge Šmit (Schmidt) i legendarni Mikel Hansen (Mikkel).

Među nizozemskim rukometašima ponovo se istakao Rutger ten Velden, koji je postigao 8 golova.

Danska sada ima četiri boda i ova pobjeda ih je znatno približila plasmanu u polufinale Evropskog prvenstva.