Hrvatska izgubila od Mađarske i ostala bez šansi za polufinale

Na golu mađarske selekcije briljirao je Laslo Bartuč sa 16 odbrana

Mađarska Hrvatska - Avaz

20.1.2024

Rukometaši Mađarske pobijedili su Hrvatsku u 2. kolu druge runde sa 29:26 i ugasili im snove o medalji.

Hrvatska je povela na startu meča, ali su Mađari ubrzo preuzeli vodstvo i sredinom prvog dijela imali su i četiri gola prednosti (9:5). Do odlaska na odmor reprezentativci Hrvatske uspjeli smo smanjiti na gol zaostatka.

Na startu drugog poluvremena bilo je mnogo nervoze na obje strane. Više od pet minuta nije bilo golova u dvorani u Kelnu, a onda je Hrvatska izjednačila na 15:15. pa više od pet minuta ni jedni ni drugi nisu uspjeli postići gol.

Uslijedio je period igre kada se igrali gol za gol, a Mađari u 52. minuti stižu na plus dva (23:21). Mađarska je tu prednost držala do 56. minute, ali se Hrvatska mini serijom vraća u život. Ipak, finiš meča pripao je Mađarskoj koja je ugasila snove Hrvatskoj.

Najefikasniji kod Mađarske bio je Benče Imre (Bence) sa sedam golova, dok je Ričard Bodo (Richard) dodao pet. Na golu je briljirao Laslo Bartuč (Laszlo Bartucz) sa 16 odbrana.

Kod Hrvatske su se istakli Filip Glavaš i Tin Lučin sa po pet pogodaka.