EHF EURO 2024

Rukometna ludnica u Njemačkoj se nastavlja: Na red došla sama završnica Evropskog prvenstva

Program otvara utakmica za peto mjesto između Mađarske i Slovenije od 15 sati

EHF Euro: Na raporedu polufinalni mečevi. PlatformaX

R. K.

26.1.2024

Nakon kraće pauze, danas su na rasporedu utakmica za peto mjesto, te polufinalne utakmice Evropskog rukometnog prvenstva u Njemačkoj.

Tri odlična meča očekuju sve ljubitelje rukometa.

Meč protiv aktuelnih prvaka

U prvom meču od 17 sati i 45 minuta sastaju se Francuska i aktuelni prvak Evrope Švedska.

Francuzi na ovom prvenstvu nemaju poraza te su u sedam utakmica u dosadašnjem dijelu prvenstva upisali šest pobjeda i jedan remi.

Francuska uoči ovog meča ima ulogu blagog favorita protiv Šveđana.

Reprezentacija Švedske je upisala dva poraza u dosadašnjem dijelu prvenstva u Njemačkoj. Poraženi su od Norveške (33:23), te od Danske (28:27).

Nema sumnje da nas očekuje spektakularan duel u pvom polufinalnom susretu.

Svjetski prvaci protiv domaćina

U drugom polufinalu u 20 satu i 30 minuta sastat će se aktuelni svjetski prvaci Danci i domaćini turnira Nijemci.

Danci imaju ulogu apsolutnog favorita, dok s druge strane Nijemci imaju podršku domaćih navijača.

Veliku igru bi mogle igrati i sudije u večerašnjem sudaru Danske i Njemačke.

Meč za peto mjesto

Prije polufinalnih duela od 15 sati, igrat će se utakmica za peto mjesto u kojoj će se sastati reprezentacija Mađarske i Slovenije.

Mađari i Slovenci su kao trećeplasirane ekipe svojih grupa došle do prilike da igraju utakmicu za peto mjesto.