Danci izbacili Njemačku i zakazali veliko finale s Francuskom

Činilo se da se Nijemci mogu vratiti u meč, ali im je snove srušio Mikel Hansen

Sa večerašnje utakmice. EHF

26.1.2024

Rukometaši Danske drugi su finalista ovogodišnjeg Evropskog prvenstva nakon što su u polufinalu pobijedili Njemačku sa 29:26 (12:14).

Njemačka je vodila nakon prvih 30 minuta igre sa 14:12, ali su Danci brzom serijom izjednačili na 14:14 na otvaranju drugog dijela.

Sredinom drugog poluvremena Danska dolazi do tri gola prednosti (21:18). Potom je imala i maksimalnih pet golova viška (27:22) na pet minuta do kraja.

Nijemci su potom od 57. do 59. minute napravili mini seriju od tri pogotka, činilo se da se mogu vratiti u meč, ali je onda Mikel Hansen (Mikkel) riješio sve dileme i pogodio za konačnih 29:26.

Hansen, Emil Jakobsen i Simon Pitlik (Pytlick) su sa pet golova bili najefikasniji u Danskoj. Kod Njemačke je toliko golova imao Renars Uščins, dok je jedan manje dodao Juri Knor (Knorr). Andreas Volf (Wolff) je imao 11 intervencija.

Veliko finale na rasporedu je u nedjelju kada će Danska odmjeriti snage sa Francuskom koja je danas izbacila Švedsku.

U nedjelju će se odigrati i duel za treće mjesto između Švedske i Njemačke.