TENIS

Turnir u Marseju: Džumhur u tri seta nakon velikog preokreta savladao Fabijana

Piše: Al. Ti.

21.2.2018

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur danas je u okviru osmine finala ATP turnira u Marseju savladao Tomasa Fabijana (Thomas Fabbiano) rezultatom 2:1. Po setovima je bilo 6:7, 7:6, 7:6.

Italijanski teniser je dobro krenuo meč i napravio break i poveo 4:1 u prvom setu. Damir je nakon toga uzvratio svojim brejkom i prvi set se riješio u taj-brejku, gdje je sigurniji bio Fabijani.

Drugi set je ponovo bio izjednačen, s tim što su oba tenisera napravili po break. I ovaj set odlazi u taj-break koji odlazi na stranu Damira Džumhura rezultatom 7:6.

Treći set je Damir krenuo dominantno, a poveo je 4:1. Ipak tada se Fabijano probudio i poveo 5:4.

Na kraju se otišlo ponovo u taj-break gdje je smireniji bio naš teniser koji se tako plasirao u četvrtfinale turnira gdje će igrati protiv pobjednika meča Tomaš Berdih (Tomas Berdych) i Stefan Travaglija.