MASTERS U RIMU

Ispao u kvalifikacijama za turnir u Banjoj Luci, a sada je priredio senzaciju i izbacio Alkaraza

Marožana će u osmini finala čekati 15. nosilac na turniru Borna Ćorić

Fabijan Marožan. Twitter

15.5.2023

Španski teniser Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) šokantno je ispao u trećem kolu Mastersa u Rimu od mađarskog igrača Fabijana Marožana (Maroszan, 135.) u dva seta (6:3, 7:6).

Mladi Mađar je odigrao nevjerovatnu partiju. Pogađao je sve udarce i žestoko kažnjavao sve greške Alkaraza. Marožan je prvi set priveo u svoju korist za samo 33 minute.

I u drugom setu je nastavio briljirati. Propustio je četiri brejk lopte, a onda iskoristio petu i došao na 4:3. Alkaraz je odmah vratio brejk, ali je Marožan u taj-brejku došao do pobjede i velike senzacije (7:4).

Marožana će u osmini finala čekati 15. nosilac na turniru Borna Ćorić koji je u svom meču savladao Roberta Karbaljesa Baenu (Carballes-Baena) iz Španije u dva seta.

Zanimljivo da je Marožan prvi put do glavnog žrijeba u Rimu stigao nakon što je savladao Mutea sa 6:0, 6:7(8), 6:2 i Jiržija Lehečku sa 4:6, 6:1, 7:6(4).

Ranije je mađarski teniser izgubio u kvalifikacijama za Australijan open i turnirima u Marseju, Eštorilu i Banjoj Luci.