LUDNICA U TORINU

Njegovi navijači strepe: Đoković "slomio" Hurkača, ali ništa više ne zavisi od njega

Trebala mu je pobjeda protiv Hurkača od 2:0 kako bi osigurao mjesto u polufinalu

Đoković: U problemima. AP

16.11.2023

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković zakomplicirao je svoju sudbinu na Završnom Mastersu u Torinu jer je upisao pobjedu protiv Huberta Hurkača (Hurkacz) od 2:1.

Đoković je prvi set osvojio sa 7:6 nakon taj-brejka, a onda je drugi izgubio sa rezultatom 6:4. Izgubio je brejk kod 2:2, a onda propustio nekoliko prilika da uzvrati.

Pri rezultatu 3:4 je imao dvije brejk lopte, ali Hurkač se uspio izvući za svega 20-ak sekundi. Na kraju je Hurkač osvojio drugi set i napravio haos u grupi.

U trećem setu je Đoković odigrao onako kako je navikao sve svoje navijače - furiozno ne ostavljajući šanse protivniku. Treći set je priveo u svoju korist sa uvjerljivih 6:1 i upisao pobjedu.

Podsjetimo, Đoković je izgubio u prošlom kolu od Janika Sinera (Janik Sinner).

Trebala mu je pobjeda protiv Hurkača od 2:0 kako bi osigurao mjesto u polufinalu, a sada će morati navijati da Rune ne savlada Sinera sa 2:0 jer bi Novak bio taj koji bi na kraju ispao. Siner i Rune svoj meč igraju od 21 sat.