INCIDENT U DUBAIJU

Video / Peti teniser svijeta diskvalifikovan s turnira, navodno je psovao sudiji

Ruski teniser je objašnjavao supervizoru da je govorio na engleskom i da nije koristio psovke, međutim izbačen je s turnira

Rubljov: Raspravljao se sa linijskim sudijom. Screenshot

1.3.2024

Kazahstanski teniser Aleksandar Bublik (Alexander, ATP:23) plasirao se u finale turnira u Dubaiju nakon što je njegov protivnik Andrej Rubljov (Andrey Rublev, ATP:5) diskvalifikovan.

Ruski igrač je navodno na maternjem jeziku opsovao linijskog sudiju. Bio je to neizvjestan meč. Rubljov je prvi set osvojio sa 7:6, a u drugom je Kazahstanac uzvratio istom mjerom.

U trećom setu je bilo 6:5 za Bublika kada se dogodio incident zbog kojeg je prekinut meč.

Rubljov je tada verbalno napao linijskog sudiju koji je potom tvrdio da ga je igrač vrijeđao.

Ruski teniser je objašnjavao supervizoru da je govorio na engleskom i da nije koristio psovke. Čak je i Bublik rekao da mu je uredu da se meč nastavi, ali je Rubljov diskvalifikovan.

Bublik će se za titulu boriti sa pobjednikom duela Danila Medvedeva i Iga Embera (Humbert).