TENIS

Nastavljaju se košmari Damira Džumhura

A. M.

26.4.2018

Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser, jučer je poražen u drugom kolu ATP turnira u mađarskoj Budimpešti od Italijana Marka Čekinata (Marco Cecchinato).

Rezultat je bio uvjerljivih 2:0 u setovima za Italijana, po setovima 6:3, 6:1.

Nakon izjednačenog uvoda u meč, u kojem su obojica tenisera spašavala brejk-šanse na svoj servis, Čekinato je u osmom gemu prvog seta oduzeo servis Džumhuru, a zatim sigurno osvojio gem na svoj servis i pobijedio prvi set sa 6:3.

Italijan je u drugom setu potpuno razbio našeg tenisera. Sa dva brejka došao je do vodstva od 4:0 i povratka Džumhuru u meč više nije bilo (1:6).

Izjednačen uvod

Inače, Džumhurov najnoviji poraz samo je nastavak košmara koji prate Sarajliju tokom čitave 2018. godine.

Podsjetimo, protekla godina bila je historijska za Džumhura, sezonu je 26-godišnji Sarajlija okončao kao 30. igrač svijeta (trenutno je 32.), osvojio je dva ATP turnira (Moskva, Sankt Peterburg), zaradio je 1.012.699 dolara. U 2018. godini Damir je najavljivao još veći napredak i bolji tenis. Angažirao je i srbijanskog trenera Iliju Bozoljca...

No, rezultati su daleko od očekivanih.

Ostaje utjeha

Džumhur je trenutno na skoru od devet pobjeda i 12 poraza u 2018. godini. Zabrinjava činjenica da je čak deset poraza pretrpio od slabije rangiranih igrača, kao, recimo, od Slovaka Martina Kližana (140. igrač svijeta), Australca Aleksa de Minaura (167.), Čekinata (100.)...

Damiru za utjehu ostaje da je do sada od turnira u 2018. godini zaradio ukupno 308.031 dolar.