TENIS

Rodžer Federer plasmanom u finale ATP turnira u Štutgartu skinuo Nadala s prvog mjesta

Index.hr

16.6.2018

Švicarski teniser Rodžer Federer (Roger Federer) plasmanom u finale ATP turnira u Štutgartu osigurao je povratak na prvo mjesto ljestvice najboljih igrača svijeta koja će biti objavljena u ponedjeljak.

Federer je u polufinalu Štutgarta savladao Australca Nika Kirjosa (Nicka Kyrgiosa) sa 6:7 (2), 6:2, 7:6 (5).

Legendarni Švicarac tako će u ponedjeljak po treći puta ove sezone na vrhu ATP ljestvice smijeniti Španjolca Rafaela Nadala. Prvi puta to je uspio 19. februara kada je osvojio Roterdam, no morao je vratiti vrh Nadalu mjesec dana potom nakon ranog ispadanja u Miamiju, dok je njegov drugi ovogodišnji boravak na vrhu trajao samo sedam dana, od 14. do 20. majaa.

Protivnik 36-godišnjeg Federera u nedjeljnom finalu bit će Kanađanin Miloš Raonić koji je sa 6-4, 7-6 (3) u drugom polufinalu savladao Francuza Lukasa Puja (Lucasa Pouillea).