Đoković demonstrirao silu i plasirao se u polufinale

Najbolji igrač svijeta prošao u narednu rundu nakon samo 70 minuta igre

Đoković: Deklasirao 69. igrača svijeta. TWITTER

29.7.2021

Prvi teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u polufinale olimpijskog teniskog turnira u Tokiju nakon što je rutinski savladao domaćeg tenisera Keija Nišikorija (Nishikori) sa 2:0 u setovima (6:2, 6:0).

Đoković je u četvrtfinalu slavio nakon samo 70 minuta igre, te ga sada od zlata dijele još samo dvije pobjede.

U prvom setu Đoković protivniku nije ponudio nijednu šansu za brejk, a on je u dva navrata oduzimao set svom protivniku, pa je prvu dionicu igre završio rezultatom 6:2. U drugom setu je odigrao bez greške, te sa tri osvojena brejka i tri sigurna servis gema završio posao sa 6:0.

Najbolji igrač će u polufinalu igrati protiv pobjednika okršaja između Aleksandera Zvereva (Alexander) i Džeremija Čardija (Jeremy Chardy). Inače, ovo je Đokoviću treće polufinale na Olimpijskim igrama. Podsjećamo, na Igrama u Pekingu 2008. godine osvojio je bronzu, a četiri godine kasnije u Londonu je bio 4.