Obradovao najvećeg rivala

Napadač River Plejta donio titulu Boki Juniors

Postigao oba gola u pobjedi nad Rasingom. Twitter

25.10.2022

Napadač River Plejta Miguel Borha (Borja), za kojeg mnogi, vjerovatno, nikada nisu ni čuli, preko noći je postao tema svjetskih medija.

On je, naime, zabio dva gola za pobjedu svog tima nad Rasingom (1:2) i ujedno donio titulu najvećem rivalu Boki Juniors.

O prvaku Argentine se odlučivalo u posljednjem kolu, a s obzirom na to da je Boka odigrala 2:2 s Independijenteom, za naslov joj je trebao poraz glavnog konkurenta Rasinga. Rasing je od 56. minute vodio protiv Rivera, a potom je na scenu stupio Borha, koji je golovima u 80. i 95. minuti kreirao preokret.

Miguel Borha rođen je 26. januara 1993. godine u Tieralti (Kolumbija). Počeo je u Deportivo Kaliju 2011., a u karijeri je promijenio čak 13 klubova. Najduže se zadržao u Palmeirasu (2017.-2021.), s kojim je 2018. bio prvak Brazila, dok je najbolji golgeterski učinak imao u Žunioru (2020.-2021., 2022.), za koji je na 85 mečeva zabio 50 golova. Upravo je iz Žuniora stigao u River prošlog ljeta.