Ista meta isto rastojanje, Fiorentina i Milan podijelili bodove

S.Me.

30.12.2017

Susret 13. kola Serije A na stadionu Artemio Franchi donio nam je duel Fiorentine i Milana koji su podijelili bodove rezultatom 1:1.

Fiorentina je prije ovoga susreta imala samo dva boda više od Milana i nalazili su se na osmoj i devetoj poziciji na tabeli, tako da nas je očekivao susret za prestiž.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, iako je mnogo bolji protivnik bio domaćin ovoga meča, dok su gosti imali samo jedan pokušaj u prvih 45. minuta što je bilo razočaravajuće za njihove fanove.

U drugom poluvremenu očekivali smo da će se probuditi i Milan i učiniti ovaj meč još zanimljivijim, što se i desilo.

Prvi gol na susretu postiže Fiorentina u 71. minuti golom Simeonea, a samo tri minute poslije, Milan preko Čalhanoglua (Calhanoglu) izjednačava rezultat na 1:1.

Drugo poluvrijeme utakmice nam je mnogo više toga ponudilo nego prvo. Vidjeli smo dva gola i mnoštvo prilika sa obje strane.

Ipak, na kraju susreta u kojem su podijelili bodove, ova dva tima su zadržali isto rastojanje i pozicije na tabeli kao i prije početka ovoga duela. Fiorentina ima 27. bodova a Milan 25. u dosadašnjem toku prvenstva.