Remi s Tuzla Cityjem

Duel Morisa i Fanima. TUZLALIVE.COM

Piše: A. Vatreš

7.5.2021

Aktuelni prvak Sarajevo je u susretu 29. kola m:tel Premijer lige BiH gostovalo na Tušnju Tuzla Cityju i osvojilo bod, iako je imalo prednost.

Poveli su gosti u 29. minuti, kada je Matijas Fanimo (Matthias) poslao sjajnu dubinsku loptu, a Zinedin Mustedanagić rutinski pogodio za 0:1.

Nova sjajna akcija bordo tima u 30. minuti. Krste Velkoski je ostavio loptu za Mustedanagiću, koji je šutira iz prve i pogodio vanjski dio mreže.

Izjednačenje u 42. minuti, kada je Adnan Džafić s nekih 25 metara raspalio po lopti i matirao Vladana Kovačevića.

Imali su domaći veliku priliku u 48. minuti. Badara Bađi (Badji) je primio loptu u šesnaestercu i snažno šutirao iz okreta, ali je Kovačević odbranio.

Gosti u 50. minuti ostaju s igračem manje, kada je zbog neopreznog starta isključen Mirko Oremuš.

Nova velika prilika za domaće u 64. minuti. Bađi je pobjegao Joakimu Adukoru (Joachim) i glavom šutirao s peterca pored stative.

Kovačević se ističe s dvije sjajne odbrane u 73. minuti i spašava svoj tim. Zaustavio je udarce Augstina Dofa (Doffo) i Nermina Crnkića.

Diskutabilna situacija u 83. minuti. Anel Hebibović je oboren u šesnaestercu. Igrači Sarajava su tražili penal, ali ga nisu dobili.

Sarajevo je tako ostalo vodeće, ali ima samo tri boda prednosti nad drugoplasiranim Borcem, koji ima utakmicu manje.

Tuzla City je šesti s 46 bodova.

FK Tuzla City: Fejzić, Barišić, Crnkić, Brkić, Karjašević, Džafić, Mišić, Nukić, Doffo, Morris, Đerić.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Mustedanagić, Mešanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Đokanović, Fanimo, Adukor.