Željezničar nakon prvih 45 minuta vodi protiv Posušja

Utakmica 3. kola Premijer lige BiH

Scena sa Grbavice. HŠK POSUŠJE

Piše: E. Ćosić

31.7.2021

Fudbaleri Željezničara nakon prvih 45 minuta igre vode protiv Posušja sa 1:0 u okviru 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Plavi su u meč ušli tražeći prvi pobjedu u novoj sezoni, nakon što su u prvoj utakmici remizirali sa Borcem (1:1), te izgubili od Tuzla Cityja (2:1).

Jedini gol u prvom poluvremenu viđen je u 17. minuti kada je Mustafa Mujezinović šutirao, a lopta je odskočila od pod i preskočila Borisa Baćaka. Četiri minute kasnije Posušje je zaprijetilo preko iskusnog Josipa Barišića, ali njegov šut sa distance je prohujao iznad prečke gola Željezničara.

U finišu prve dionice, Posušje je zaprijetilo preko Zvonimira Vukove, ali njegov udarac zaustavio je Josip Bender. Zanimljiv podatak da je sudija meča Mirza Kazlagić iz Cazina pokazao tri žuta kartona, jedan za domaće i dva za goste.