Sjajni Kejn zabio dva puta u finišu za pobjedu Totenhema protiv Aston Vile

Slavlje igrača Totenhema. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

10.8.2019

Viceprvaci Evrope, ekipa Totenhema (Tottenham) slavila je u prvom kolu Premijeršipa na svom terenu protiv čvrste Aston Vile rezultatom 2:1.

U utakmici u kojoj su "Spursi" dominirali tokom cijelog toka, ipak su gosti prvi došli u vodstvo.

Igrala se 9. minuta kada je Mekgin (McGinn) nakon asistencije Mingsa pogodio za 1:0.

Uslijedili su žestoki napadi domaćina, a Kejn (Kane) je imao priliku da izjednači, ali njegov udarac u finišu prvog dijela odlazi preko gola.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija "Pijetlova". Zasluženo izjednačenje Totenhemu donosi Ndombele u 73. minuti.

Igrala se 78. minuta kada je Eriksen iz slobodnjaka pokušao, ali njegov udarac brani Hiton.

Pobjedu domaćinu donio je najbolji igrač tima Heri Kejn (Harry Kane).

Prvo je u 86. minuti nakon odbijanca zabio za 2:1, da bi u sudijskoj nadoknadi isti igrač lijepo pogodio za 3:1.