Junajted pobjedom protiv Votforda pretekao Totenhem na tabeli

27. kolo Premijer lige

Slavlje nogometaša Junajteda. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

23.2.2020

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su Votford rezultatom 3:0 u 27. kolu engleske Premijer lige.

Mrežu gostiju načeo je Bruno Fernandeš (Fernandes) golom u 42. minuti iz penala. Na 2:0 u 58. minuti povisio je Entoni Marsijal (Anthony Martial), a konačan rezultat postavio je Meison Grinvud (Mason Greenwood) u 75. minuti susreta.

Junajted je pretekao Totenhem na tabeli i sada zauzima 5. mjesto sa 41 bodom, dok je Votford ostao na pretposljednjoj poziciji sa 24 boda.

U drugoj utakmici Vulverhempton je također rezultatom 3:0 savladao Norvič. Dvostruki strijelac za domaćine bio je Diogu Žota (Diogo Jota) koji je pogađao u 19. i 30. minuti susreta, a konačnih 3:0 postavio je Raul Himenez (Raul Jimenez) u 50. minuti meča.