Bajern nije dopustio iznenađenje u Moskvi, Šahtar nakon Reala zaustavio i Inter

Odigrana prva dva susreta drugog kola

Bavarci došli do druge pobjede. AFP

27.10.2020

Aktuelni šampion Bajern Minhen došao je do druge pobjede u grupi "A" Lige prvaka, savladavši u Moskvi ekipu Lokomotiva s 1:2.

Bavarci su došli do vodstva poslije sjajne akcije u 13. minuti, koju je golom na asistenciju Bendžamina Pavara (Benjamina Pavard) krunisao Leon Gorecka (Goretzka).

Nastavili su s napadima, ali odlične prilike nisu iskoristili Kingsli Koman (Kingsley Koman) i Džošua Kimih (Joshua Kimmich).

U 64. minuti sviran im je penal, koji je poslije intervencije VAR-a ipak poništen.

Nakon toga domaći su preko Antona Mirančuka (Miranchuk) u 70. minuti došli do izjednačenja.

Imao je Lokomotiv potom nekoliko odličnih prilika da preokrene rezulat, ali je Bajern ipak stigao do pobjede.

Kimih (Joshua Kimmich) je u 79. minuti postigao sjajan gol vrijedan nova tri boda.

Šahtar je nakon Real Madrida uspio zaustaviti i Inter, s kojim je u susretu drugog kola grupe "B" odigrao bez golova 0:0.

Inter je bio znatno bolji protivnik, imao je veliki broj prilika, koje nije uspio realizirati, pa je tim iz Donjecka osvojio novi veliki bod.