Spektakl Bajerna i Lajpciga, šest golova u meču punom preokreta

Bodovna razlika na vrhu ostala ista

Trenutak kada je pao prvi gol na utakmici. AFP

Piše: A. M.

5.12.2020

Bajern i Lajpcig podijelili su bodove na "Alijanc areni" u fantastičnoj utakmici 10. kola njemačke Bundeslige. Rezultat je bio 3:3.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Kristofera Enkunkua (Christopher Nkunku) koji je iskoristio izlijetanje Manuela Nojera (Neuera), a onda je Bajern preokrenuo rezultat za svega četiri minute.

Najprije je Džamal (Jamal) Musiala u 30. minuti poravnao rezultat, a Tomas Miler (Thomas Muller) četiri minute kasnije donio vodstvo Bavarcima.

Samo minut kasnije Lajpcig je stigao do izjednačenja. Strijelac je bio Džastin Klajvert (Justin Kluivert).

Početak drugog poluvremena bio je kao iz snova za goste. Emil Forsberg je u 48. minuti donio novo vodstvo Lajpcigu.

Međutim, Bavarci su još jednom smogli snage za povratak. Tomas Miler je u 75. minuti pogodio za konačnih 3:3.

Bajern je ovim remijem zadržao dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Lajpcig.