Utakmice 13. kola Premijer lige

Slavlje fudbalera Evertona. Twitter

A. M.

16.12.2020

Fudbaleri Arsenala remizirali su sa Sautemptonom u 13. kolu Engleske premijer lige rezultatom 1:1. Everton je na strani dobio Lester 0:2, a Lids kod kuće Njukasl ubjedljivo 5:2.

Sautempton je na Emirejtsu poveo u 18. minuti golom Tia Volkota (Theo Walcott), a Arsenal poravnao u 52. kada je Pjer-Emerik Obamejang (Pierre-Emerick Aubameyang) izjednačio na 1:1. Tobdžije su remijem došle do 14 bodova i zauzimaju 15. mjesto, a Sautempton je treći sa 24.

Everton je upisao drugi uzastopni trijumf savladavši Lester u gostima. Rišarlison (Richarlison) je u 21. minuti goste doveo u vodstvo, da bi potvrda pobjede stigla nakon gola Mejsona Holgejta (Mason Holgate) u 72. minuti.

Tim Karla Ančelotija (Carlo Ancelotti) peti je na tabeli sa 23 boda, jednim manje od četvrtoplasirane ekipe Brendana Rodžersa (Brendan Rodgers).

Lids je u uzbudljivom meču na Eland roudu dobio Njukasl nakon preokreta sa 5:2.

Oba tima imaju po 17 bodova i nalaze se na 13. i 14. poziciji.