Pobjeda nad Brajtonom

Slavlje igrača Lestera. AFP

A. Vatreš

6.3.2021

Lester Siti izbio je na drugo mjesto engleskog Premijeršipa, savladavši u gostima Brajton s 1:2 u susretu 27. kola.

Brajton je poveo u 10. minuti preko Adama Lalane (Lallana), no u nastavku je prvo Keleči Ihenačo (Kelechi Iheanacho) u 62. poravnao na 1:1, da bi pobjedu "lisicama" osigurao Danijel Amarti (Daniel Amartey) koji je 88. minuti iskoristio veliku pogrešku domaćeg golmana Roberta Sančeza (Sanchez) koji je krivo procijenio let lopte nakon kornera.

Drugi Lester sada ima 53 boda, dva više uz utakmicu više od trećeg Mančester Junajteda, a 12 manje uz također utakmicu više od vodećeg Mančester Sitija.

Brajton je ostao 16. sa 26 bodova, koliko ima i 17. Njukasl Junajted, dok 18. Fulam, koji se nalazi u zoni ispadanja, ima 23.