TOK UTAKMICE / Čelzi u četvrtfinalu

"Plavci" novom pobjedom protiv Atletika ovjerili plasman dalje

Detalj s utakmice. AFP

17.3.2021

96' - Kraj utakmice na Stamford Bridžu. Čelzi je slavio s 2:0 protiv Atletika i s ukupnih 3:0 ide u četvrtfinale.

94' - Sjevnula je kontra Čelzija. Pulišić je proigrao Emersona, koji rješava pitanje pobjednika.

82' - Ostaje Atletiko s deset igrača. Savić dobiva direktan crveni karton.

81' - Konačno jedna šansa za Atletiko. Feliksov pokušaj je umalo završio u golu, no, "Jorgandžije" su dobile samo korner.

60'  - Žuti karton za Himeneza.

57' - Odličan udarac Ziješa, Oblak ponovo brani.

48' - Sjajna šansa za Vernera. Sve je dobro uradio i šutirao, ali je Oblak fantastično intervenirao.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena. Čelzi potpuno zasluženo vodi s 1:0. Potpuna dominacija "Plavaca", koji su na korak od četvrtfinala.

45' - Zaprijetio je Kovačić. Dobar pokušaj, ali ide lopta pored gola.

34' - Čelzi je poveo. Sjajna kontra domaćina. Verner je prošao po strani i asistirao za Ziješa, koji je pogodio za 1:0.

32' - Lodi dobiva žuti karton i neće igrati sljedeću utakmicu, ukoliko Atletiko prođe dalje.

30' - Kaverc je žestoko faulirao Savića i dobio opravdan žuti karton.

19' - Prva, kakva takva šansa za Čelzi. Udarac Time Vernera ide pored gola.

13' - Čelzi plete mrežu oko gola Atletika. Čeka se još uvijek na prvu ozbiljniju priliku.

8' - Čelzi je za sada bolji tim, ali nema velikih prilika.

Atletiko je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na domaćem terenu poražen od Čelzija sa 0:1, a večeras u revanšu traži priliku da nadokandi minus. Naravno, mnogo će se pitati i tim iz Londona koji je u odličnoj seriji.

Čelzi: Mendi, Aspilikueta, Zuma, Ridiger, Džejms, Kante, Kovačić, Alonso, Zijeh, Haverc, Verner.

Atletiko: Oblak, Tripije, Savić, Himenez, Lodi, Koke, Saul, Ljorente, Karasko, Suarez, Feliks.