Murinjov "džoker" donio Romi puni plijen iz Đenove

Portugalski stručnjak se odlučio za Gijana ispred Zaniola, što mu se na kraju i isplatilo

Gijan: Junak "Vučice". TWITTER

21.11.2021

Fudbaleri Rome prekinuli su niz od tri utakmice bez pobjede, pošto su večeras u okviru 13. kola italijanske Serije A kao gosti savladali Đenovu rezultatom 2:0.

Junak "Vučice" bio je tinejdžer iz Gane Feliks Afena Gijan (Felix Gyan), koji u igru ušao u 75. minuti, a samo sedam minuta kasnije je iskoristio asistenciju Henrika Mikitarijana (Henrikh Mkhitaryan) i pogodio za 1:0. Isti igrač je u četvrtoj minuti nadoknade pogodio za konačnih 2:0.

Zanimljivo da je Žoze Murinjo (Jose Mourinho) na klupi imao i Nikolu Zaniola (Nicolo), ali se odlučio ubaciti Gijana koji je na najbolji mogući način opravdao povjerenje svog trenera. Na drugoj strani, ovo je bio debitanski meč za novog trenera Đenove Andriju Ševčenka (Andriy Shevchenko)

Ovo je bila sedma pobjeda Rome, ali prva od 27. oktobra i utakmice 10. kola italijanskog prvenstva protiv Kaljarija (2:1). Izabranici Murinja su smanjili zaostatak za vodećim Napolijem i Milanom koji su izgubili u ovom kolu od Intera, odnosno Milana, na deset bodova.