Slavili protiv Sjeverne Makedonije

Nova pobjeda bh. tima. NS BiH

N. Demirović

8.4.2021

U svom petom susretu bh. reprezentativci su ostvarili petu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pobijedivši večeras u Skoplju reprezentaciju Sjeverne Makedonije sa 3:2.

Iako su ranije osigurali prvo mjesto u grupi i plasman na EURO futsal "Zmajevi" su još jednom maksimalno angažovano pristupili utakmici, a prvu veliku priliku bh. tim je imao u 6. minuti. Kapiten Anel Radmilović je prošao po lijevoj strani, zaobišao i protivničkog golmana i poslao loptu ka Josipu Boškoviću čiji šut iz šesterca defanzivci Sjeverne Makedonije odbijaju u korner.

Josip Sesar u 13. minuti odlično prolazi po desnoj strani i šutira precizno sa desetak metara za prednost bh. tima od 1:0. Iz iste pozicije kapiten Sjeverne Makedonije Darko Rangotov u 23. minuti je izjednačio.

Izabranici Ive Kreze do nove prednosti dolaze u 36. minuti Bilal Jelić sa desne strane loptu šalje na šesterac za Mirka Hrkaća koji pogađa mrežu protivnika za 2:1.

Domaći sastav je u 39. izveo odličnu akciju koju golom završava Jakup Ramadan, a novu pobjedu reprezentaciji Bosne i Hercegovine donio je Bilal Jelić golom 12 sekundi prije kraja utakmice.

U posljednjem kolu bh. tim će 14. aprila u Zenici dočekati selekciju Srbije.

Sjeverna Makedonija-Bosna i Hercegovina 2:3 (0:1)

Dvorana: Jane Sandanski. Sudije: Viktor Bugenko (Moldavija), Jagnar Jakobson (Estonija), Josip Barton (S. Makedonija). Golovi: 0:1 - J. Sesar (12:29), 1:1 - Rangotov (22:12), 1:2 - Hrkać (35:10), 2:2 - Ramadan (38:42), 2:3 - Jelić (39:48). Žuti kartoni: Petrović, Petrovski (S. Makedonija).

Sjeverna Makedonija: Antonio Petrovski, Taulant Ismaili, Dragan Petrović, Martin Todorovski, Đokica Arsovski, Ivan Stojanovski, Orhan Ibiši, Erkan Seferi, Redžep Sulejman, Jakup Ramadan, Ferid Aguši, Darko Rangotov, Petar Dailovski. Selektor: Vasil Skenderovski

Bosna i Hercegovina: Darko Milanović, Davor Arnautović, Bilal Jelić, Mirko Hrkać, Nermin Kahvedžić, Stanislav Galić, Marin Sesar, Josip Sesar, Marijo Aladžić, Srđan Ivanković, Anel Radmilović, Josip Bošković, Samir Gosto. Selektor: Ivo Krezo.