Spektakularne makazice Antonija i novi kiks Mančester sitija

"Građani" bez pobjede u Londonu

Trenutak kada je Antonio pogodio za vodstvo Vest Hema. AFP

24.10.2020

Iako su važili za velikog favorita, fudbaleri Mančester sitija nisu uspjeli ostvariti pobjedu na gostovanju kod Vest Hema u susretu šestog kola engleske Premijer lige.

Rezultat je glasio 1:1, a poveo je domaći tim u 18. minuti spektakularnim golom makazicama Majkla Antonija (Michail Antonio).

"Građani" su do izjednačenja stigli tek u 51. minuti, kada je nakon dodavanja Žoaa Kansela (Joao Cancelo) lijepo iz okreta pogodio Fil (Phill) Foden.

Tim Pepa Gvardiole (Guardiole) pokušao je u nastavku do preokreta, ali nije uspio.

Najbolju priliku u 93. minuti propustio je Rijad Marez (Riyad Mahrez), čiji je pokušaj sjajnom odbranom zaustavio Lukaš Fabijanski (Lukasz Fabianski).

I Vest Hem i Mančester siti su trenutno na učinku od osam bodova, s tim što "Građani" imaju utakmicu manje.