PREMIJERŠIP

Ubjedljive pobjede Čelzija i Vulverhemptona

Vulverhempton je ugostio Votford i pregazio ga s 4:0, dok su "Plavci" slavili s 1:3

"Plavci" u gostima savladali Norvič. AFP

Piše: M. K.

10.3.2022

Tri utakmice 30. kola engleskog Premijeršipa odigrane su večeras, dok je susret između Lidsa i Aston Vile još u toku, a u samom finišu rezultat je bio sigurnih 0:3 za Vilane.

Čelzi je gostovao Norviču i slavio rezultatom 1:3.

Čalobah (Chalobah) i Mont (Mount) donijeli su "Plavcima" ekspresno vodstvo 0:2 nakon samo 14 minuta igre, da bi treći pogodak bio djelo Haverca (Havertz) u finišu meča. Za domaćine je pogodio Puki (Pukki) iz penala u 69. minuti.

Njukasl je gostovao kod Sautemptona i slavio s 1:2, a pobjedu su im donijeli Vud (Wood) i Gimareš (Guimaraes), dok je jedini strijelac za domaće bio Armstrong.

Vulverhempton je ugostio Votford i pregazio ga s 4:0.

Mrežu gostiju pogađali su Himenez (Jimenez), Kućo (Cucho) (autogol) i Podens (Podence) u prvom, te Neves u drugom poluvremenu.