Tuzla City u revanšu pregazila Tre Pene i plasirala se u drugo pretkolo

Bh. predstavnik pregazio sastav iz San Marina. GORAN ŠUMAR

Piše: M. K.

14.7.2022

Fudbaleri Tuzla Cityja večeras su na stadionu "Grbavica" odigrali revanš 1. pretkola Konferencijske lige protiv ekipe iz San Marina, Tre Penea, koju su porazili s čak 6:0 (prvi meč 0:2 za bh. tim).

U prvom poluvremenu bh. predstavnik je uspio zatresti mrežu protivnika, a strijelac je bio Smajlagić iz penala u 35. minuti utakmice.

U drugom dijelu uslijedio je totalni potop gostiju.

Prvo je Čeliković povisio na 2:0 u 49. minuti meča, da bi samo minut kasnije Kuzmanović pogodio za 3:0 mrežu šokiranih gostiju. U 57. minuti svojim drugim golom večeras Smajlagić pogađa za 4:0, a odmah u 58. minuti Šukilović podiže vodstvo Tuzlaka na 5:0.

Konačnih 6:0 postavlja Burić golom u 83. minuti meča.

U drugom pretkolu ekipu Tuzle očekuje duel protiv nizozemskog predstavnika Alkmara.