Jedino je Eldar Ćivić, od četiri bh. fudbalera u Ferencvarošu, bio starter

Ferencvaroš ostvario solidan rezultat. TWITTER

Piše: M. K.

3.8.2022

Odigrano je nekoliko mečeva 3. pretkola Lige prvaka, a nama je svakako najzanimljiviji bio duel Karabaga i Ferencvaroša za koji nastupaju bh. reprezentativci.

Vodili su gosti iz Mađarske od 17. minute golom Bolija, ali poravnanje azerbejdžanskom predstavniku donosi Ovusu (Owusu) u 34. minuti.

Jedino je Eldar Ćivić od četiri bh. fudbalera u Ferencvarošu bio starter, dok su Adnan Kovačević i Muhamed Bešić šansu dobili s klupe.

Bodo Glimt je s 5:0 pregazio sastav Žalgirisa, dok je Dinamo Kijev s 1:0 nadigrao ekipu Šturma za koju je cijeli meč odradio Jusuf Gazibegović.

Crvena zvezda je ugostila sastav armenskog Pjunika, a na kraju je beogradski tim slavio sa ubjedljivih 5:0, uz tri gola Bukarija, i tako jednom nogom već zagazio u play-off Lige prvaka.