Trećeligaš izbacio Njukasl iz FA kupa

Trenutno trećeplasirani tim Premijer lige šokantno ispao u trećem kolu

Njukasl primio dva gola prvi put od avgusta. TWITTER

7.1.2023

Najveće iznenađenje trećeg kola engleskog FA kupa je ispadanje Njukasla, trenutno trećeplasiranog tima Premijer lige, koji se oprosti od takmičenja nakon gostujućeg poraza (2:1) od trećeligaša Šefild Venzdeja.

Nakon prvog dijela bez golova rasplamsalo se u nastavku kada su i postignuti svi pogoci, a koban po Njukasl bio je 28-godišnji Džošua Vindas (Joshua Windass) koji je postigao dva pogotka, u 52. i 66. minuti, za šokantnih 2:0 za domaćina.

Njukasl se uspio brzo vratiti na gol zaostatka, u 69. minuti, kada je je Bruno Gimareš (Guimaraes) smanjio na 1:2, ali to je bilo sve što je konkretno na ovom meču uspio napraviti ugledni premijerligaš.

Do kraja je Njukasl napadao, tražio izjednačenje ili pobjedu, ali je i propuštao prilike. Najbolju je u 82. minuti propustio Kris Vud (Chris Wood). Mogao je zabiti i domaćin, ali je Njukasl spasio okvir vrata.

Posljednji put Njukasl je dva gola na utakmici primio krajem avgusta kada je izgubio od Liverpula 1:2.

U prvoligaškom dvoboju Vest Hem je u gostima savladao Brentford 1:0 golom Alžirca Saida Benrahme u 79. minuti.