UPITNA SUDIJSKA ODLUKA

Napadač Liverpula pokazao posljedice nakon užasnog starta: Sudija nije pokazao crveni karton

Tajron Mings je neoprezno startovao nad Gakpom u prvom poluvremenu pri vodstvu Aston Vile

Mings: Zastrašujuć start nad Gakpom. Screenshot/Twitter

20.5.2023

Fudbaleri Liverpula poslije duela sa Aston Vilom, koji je završen bez pobjednika (1:1), ostali su samo sa matematičkim šansama za igranje Lige prvaka naredne sezone.

Međutim, ono što je obilježilo utakmicu je zastrašujući udarac u prsa kojim je Tajron Mings (Tyrone) pokosio napadača Kodija Gakpa (Cody).

Mings je udario rivala kopačkom u prsa bez imalo obzira, nakon čega je VAR reagovao i promatralo se da li je start dovoljan za crveni karton.

Ipak, na opšte zaprepaštenje svih prisutnih na stadionu, sudija Džon Bruks (John Brooks) pokazao je samo žuti karton defanzivcu Aston Vile. Gakpo je u jednom momentu pokazao koje je posljedice ostavio start na njegovom tijelu, kada je podigao svoj dres, a preko cijelih prsa su bili vidljivi tragovi udarca kramponima

To se dogodilo u prvom poluvremenu dok je ekipa iz Birmingema vodila, a u nastavku je Liverpul preko Roberta Firmina izjednačio, ali dalje nisu mogli.