PRIJE 13 GODINA

Na današnji dan viđena je jedna od najvećih sudijskih grešaka: Urugvajac je zavio Engleze u crno

Lampard je lobovao Manuela Nojera, lopta je udarila u prečku i jasno prešla gol-liniju

Lampard: Čist gol mu nije priznat. Twitter

27.6.2023

Na današnji dan prije 13 godina viđen je jedan od najvećih previda sudija.

U osmini finala sastali su se Njemačka i Engleska. Bio je to okršaj koji je mnogo obećavao, ali je na kraju "Elf" slavio uvjerljivu pobjedu od 4:1.

Međutim, sve je moglo biti drugačije da su sudije priznale gol Frenka Lamparda (Frank) u 38. minuti.

Nijemci su nakon nešto više od pola sata imali 2:0. Golove su dali Miroslav Kloze (Klose) u 20. i Lukas Podolski u 32.

Englezi su se vratili u meč preko Meta Apsona (Matt Upson) pet minuta kasnije, a onda se desio sporni detalj.

Lampard je lobovao Manuela Nojera (Neuer), lopta je udarila u prečku i jasno prešla gol-liniju, ali sudije to nisu vidjele.

Englezi su se držali za glave, nisu mogli vjerovati šta se dogodilo i to im je bio kraj.

Kasnije ih je dokrajčio Tomas Miler (Thomas Muller) sa dva brza pogotka, u 67. i 70. minuti.

Od ove utakmice urugvajski sudija Horhe Larionda (Jorge Larrionda) postao je jedna od najmržih osoba u Engleskoj.

Larionda: Zavio Engleze u crno. Twitter